* ohledně dostupnosti zboží nás prosím kontaktujte na 774 720 820

Generátor ozonu 7000 mg/h - 94W

5 hodnocení
 
Akce Tip Doprava zdarma
 


Generátor ozonu 7000 mg/h - ozonový generátor 7G
DALŠÍ MODELY ZDE

Dostupnost telefonicky na 774 720 820
2 790 Kč
Kód produktu OZON7G
Kategorie Generátory ozonu
Položka byla vyprodána...
 

Generátor ozonu 7g/h

Produkce ozonu: 7 000 mg/h
Výkon: 94 W
Časovač do 120 min
Skříň: práškově lakovaná ocel
Filtr: ušlechtilá ocel

- výkonné produkování ozonu 7 000 mg/h pro odstranění silných pachů
- časovač nastavitelný do 120 minut nebo nepřetržitý provoz
- umývatelný, snadno vyjímatelný filtr
- nákladově efektivní díky nízké spotřebě energie
- kompaktní, robustní a snadno přenositelný

 

Ozonový generátor - 7 000 mg/h - 94 W

Ozonový generátor Vám pomůže neutralizovat vzduch v místnostech, které jsou vystaveny silnému zápachu. Můžete pomocí něj také neutralizovat zatuchlý zápach způsobený záplavami či požárem. Ozonové generátory se používají při sanačních a renovačních pracích v interiéru a na stavbách i k dezinfekci vzduchu uzavřených prostor. Používají se především v autodílnách, hotelnictví, v sanitárních zařízeních a odpadních prostorách, ale jsou také vhodné na odstranění zápachu z cigaret nebo zvířat například ve vozidlech nebo lodích.

Špatný vzduch v místnosti? – ozonový generátor zajišťuje čistý vzduch

 

Ozonový generátor disponuje ozonovou silou 7 000 mg za hodinu a je tak schopen rychle a efektivně odstranit nepříjemné pachy. Za pomoci ventilátoru je ozon rovnoměrně rozprostřen v prostoru. Díky tomu mohou být ze vzduchu dokonce odstraněny i škodlivé spóry plísní, což je zdraví prospěšné a čímž se uleví alergikům.

 

Generátor ozonu má tři různé režimy. V režimu Hold pracuje nepřetržitě. Ventilátor a ozónové destičky jsou v provozu a svítí kontrolka. Pokud je nastaven režim Timer (tedy časovač), bude přístroj pracovat po zvolenou dobu. Pro čištění vzduchu si při tom můžete vybrat dobu až do 120 minut. Po uplynutí nastavené doby se zařízení vypne. V režimu Off jsou všechny funkce vypnuty.

 

Vzduchový filtr na zadní straně zajišťuje, aby byl nasávaný vzduch účinně vyčištěn a zabraňuje vniknutí nečistot do vnitřku skříně. Filtr lze dle potřeby vyměňovat bez použití jakýchkoliv nástrojů a umýt pro další použití.

 

Díky výkonu 94 wattů je ozonový generátor energeticky úsporný a nákladově efektivní. Během pouhých deseti minut vyčistí značně velký prostor 50 m3. Vzhledem k tomu, že v dané místnosti by se ze zdravotních důvodů neměly během čištění nacházet žádné osoby, je součástí dodávky příslušná výstražná značka, která se zavěsí na kliku. Pro větší flexibilitu lze napájecí kabel vyměnit.

 

Kompaktní a lehké pouzdro je vyrobeno z práškově lakované oceli. Díky tomu je mimořádně odolné a můžete jej použít i v silně znečištěných prostorách bez toho, aniž by došlo k poškození. Samozřejmě je tento materiál odolný vůči ozonu, a proto je pro tento druh čištění vzduchu obzvlášť vhodný. Pro pohodlné přenášení je ozonový generátor vybaven rukojetí, gumové nožičky poskytují stabilitu na všech místech.

Technické detaily

 
 
Materiál skříně
Práškově lakovaná ocel
Materiál filtru
Ušlechtilá ocel
Napětí / frekvence
230 V / 50 Hz
Výkon
94 W
Ozonová síla
7 000 mg/h
Ventilátor
170 m³/h
Časovač
do 120 minut
Očekávaná doba čištění podle velikosti místnosti
50 m3 za 10 minut
100 m3 za 20 minut
150 m3 za 30 minut
200 m3 za 40 minut
300 m3 za 60 minut
Rozměry filtru
125 x 125 mm
Hladina hluku
75 dB
Délka napájecího kabelu
1,5 m
Rozměry (DxŠxV)
23,5 x 18 x 21,3 cm
Hmotnost
2,8 kg
Rozměry zásilky (DxŠxV)
29 x 25 x 27 cm
Hmotnost zásilky
3,5 kg

1. Co je to ozón?

Ozón (označovaný také jako O3 či trikyslík) je molekula skládající se ze tří atomů kyslíku. Ve stratosféře chrání všechny živočichy na zemi před nebezpečným ultrafialovým (UV) zářením. Ozón je silně reaktivní molekula a reaguje proto snadno s látkami jako je amoniak. Díky tomu zabraňuje existenci nepříjemných zápachů.

2. Jak funguje ozónový generátor?

U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.

3. K čemu se využívá ozónový generátor?

Ozónové generátory se skvěle hodí pro zlepšení kvality či obnovu vzduchu v uzavřených prostorech. Reaktivita ozónu neutralizuje nepříjemné zápachy.

4. Jaké jsou přednosti ozónu?

Použití ozónu ke zlepšení kvality vzduchu v uzavřených prostorech nabízí celou řadu výhod v porovnání s jinými metodami. Ozón je mimořádně šetrný k životnímu prostředí a přitom velmi účinný. Neobsahuje přitom žádné jedovaté chemikálie. Na základě současných vědeckých poznatků lze předpokládat, že ozón v menším množství není zdraví škodlivý.

Přehled výhod:

  • Vysoce šetrný k životnímu prostředí
  • Vysoce efektivní
  • Nízká spotřeba elektrického proudu při využití ozónového generátoru
  • Podle současné vědy ozón v menším množství neškodí zdraví

5. Bezpečnostní upozornění

Ozón je ve vysoké koncentraci jedovatý a zdraví škodlivý. Z tohoto důvodu musí být přijata preventivní opatření, aby se zabránilo nekontrolovatelnému uvolňování ozónu. Zařízení musí být obsluhováno pouze kvalifikovaným personálem.

Jak se přístroj používá?

Generátor ozonu lze použít k dezinfekci a odstranění nepříjemných pachů v místnostech, automobilech nebo minibusech. Pokud je v provozu, nesmí do místnosti lidé ani zvířata. Je-li ze závažného důvodu nutné do místnosti vejít, je třeba mít ochranný oděv a dýchací masku. Po čištění ozonem je třeba místnost po dobu 15 až 30 minut větrat a pak nechat prázdnou po dobu 2 hodin, než ji lze normálně využívat.


Z jakého důvodu je napájecí kabel odnímatelný?

Kabel, který je součástí dodávky, si tak můžete vyměnit za delší, díky čemuž můžete generátor flexibilněji umístit v místnosti. Samozřejmě alternativně můžete také použít prodlužovací kabel.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: